Pzt06May20:00Göksel Yılmaz EnsembleKONSER20:00 SalonKONAK HALK SAHNESİ Tamamlandı

Etkinlik Bilgileri

blankGöksel Yılmaz Ensemble etkileyici sahne performansı ve ritmik gücüyle dikkat çeken bir topluluk. 
Jazz, blues ve klasik müzik gibi batı müziği tarzlarının etkisiyle düzenlenmiş Türkçe, Arapça ve Kürtçe şarkıların yanı sıra Göksel Yılmaz’ın kendi besteleri de repertuvarın önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Söyledikleri dillerdeki zenginlik ekibin 5 üyesinin etnik kökenlerinde de görülür. Göksel Yılmaz Ensemble ud, gitar ve bağlama çalan Göksel Yılmaz, solist Funda Yılmaz, Kontrbasçı Sandor Kem (Macaristan), kemancı Moniek de Leeuw (Hollanda) ve perküsyoncu Jacobus Thiele’den (Almanya) oluşur.

Topluluk kendi müziğini, hayatın içinde müzikal bir yolculuğa çıkmak olarak tarif ediyor. Hasretten başkaldırıya, hüzünden sevince, aşka, umuda ve mutluluğa doğru giden bu yolculukta Türkiye’den, Suriye’den, Lübnan’dan ve Irak’tan şarkılar dinleyiciye eşlik ediyor. 

Ensemble, kuruluş yılı olan 2006 yılından itibaren Hollanda’da, Belçika’da, Endonezya’da, Isviçre’de, Almanya’da ve Türkiye’de konserler vermiştir. Hollanda’nın değişik şehirlerinde, “Music Meeting” ve “Dunya Festival” gibi birçok önemli festivalde sahne almıştır. 

2012’de çıkan ilk albümleri “Gezgin“den sonra 2016’nin Mart ayında Hollanda’da çıkan ve tamamı Arapça şarkılardan oluşan ikinci albümleri “Kan Zaman” 2016 Temmuz ayında Avrupa’nın en iyi 20 dünya müziği albümleri listesine girer.
Kan Zaman” 9 Mart 2018 tarihinde Kalan Müzik etiketiyle Turkiye’de müzik piyasasında da yerini almıştır. 

Diğer Bilet Noktaları

BİLET AL (30 TL)

Zaman

6 Mayıs 2019 Pazartesi 20:00

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

Salon

KONAK HALK SAHNESİ

Bu etkinliği paylaş

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi