Müzik Atölyeleri
Bi Dünya Müzik Çok Sesli Kadınlar Korosu

“Bi Dünya Müzik Çok Sesli Kadınlar Korosu” Aralık 2022’de, şef Nevin Apaydın yönetiminde çok sesli koro olarak çalışmalarına başladı. Koronun müzikal içeriğini dünyanın çeşitli haklarına ve yerel kültürlere ait ezgiler oluşturmaktadır.

Koronun repertuarını, farklı dillerde ve farklı kültürlere ait ezgilerin şef Nevin Apaydın tarafından yapılmış düzenlemelerinin kendi dillerinde ve Türkçe söylenişleri oluşturuyor.

Oda korosu biçiminde çalışmalarını sürdüren “Bi Dünya Müzik Kadın Korosu” hali hazırda Türkçe, Bulgarca, Arnavutça, Rusça, Gürcüce gibi dillerden halk ezgileriyle oluşturduğu repertuarını ilerleyen zamanda diğer dillerden halk şarkılarıyla genişletmeye devam etmeyi planlıyor.

Geçtiğimiz dönem, İzmir Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali, Mozart Akademi 6. Uluslararası İzmir Polifonik Korolar Festivali, 25. Türkiye Korolar Şenliği olmak üzere 3 festivale katılan ve bu festivallerden toplamda 7 ödül alan koromuz yeni dönemde de yine yerel ve uluslararası festivallere katılmayı amaçlıyor.

Eğitmen: Nevin Apaydın (Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Flüt Sanatçısı & Koro Şefi )

Çalışma Gün ve Saatleri:  Her Cumartesi / Saat: 14.00 – 17.00 

Katılım Ücreti: 400 tl / 4 hafta

Nevin Apaydın Kimdir? 

1969 yılında Bulgaristan’ın Razgrad kentinde doğdu. Müzik eğitimine 8 yaşında akordeon ve solfej eğitimiyle başladı. Ertesi yıl akordeon yerine piyano ile devam etti. Üç yıl sonra bunlara flüt eğitimini de ekledi.

1984 yılında Ruse şehrindeki “Veselin Stoyanov” Müzik Okulunun sınavlarını kazanarak flüt bölümünde Veliçko Bojinov’un öğrencisi olarak eğitimine devam etti. 1988 yılında bu okuldan mezun oldu. Bir yıl Şumen Filarmoni Orkestrasında flüt sanatçısı olarak çalıştı.

1989 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç etti. Bir yıl Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Saki Şarıl’ın öğrencisi olarak Lisans eğitimine başladı. 1993’de sınıf atlayarak mezun oldu.

Bulgaristan’da olduğu gibi Türkiye’de de birçok resital ve oda müziği konserleri verdi. 1993’de Hacettepe Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile, 1995 ve 2000’de Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak konserler verdi.

2000-2012 yılları arasında T.C. Kültür Bakanlığı Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Çoksesli Çocuk Korosu’nun şefliğini yürüttü. 2011’da Adana Sevgi Evleri ve Kız Yetiştirme Yuvasında kurulan müzik atölyesinde, devlet koruması altında bulunan çocuklarla müzik çalışmaları yaptı.

2016’da Adana Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Çok Sesli Korosunun şefliğini 2 yıl yürüttü. Aynı koro pandemiye kadar çalışmalarını Çukurova Çoksesli Korosu olarak ismini değiştirerek devam etti. Pandemide dağılmayan 10 kişi ile Ko vidix Grubu ile çalışmalarını devam ettirmekte. Aynı zamanda İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezinde Çocuk Korosunun ve Bi Dünya Müzik Kadınlar Korosunun şefliğini yapmaktadır.

1994 yılından bu yana Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nda flüt sanatçısı olarak görev yapmaktadır. ÇDSO sanatçılarından kurulan yaylı beşliyle birlikte birçok okul ve kurumda açıklamalı konserler vererek, çoksesliliği halka sevdirmek için yoğun çalışmalar yapıyor.

Müzik Atölyeleri Katılım Formu

"*" gerekli alanları gösterir

Adınız Soyadınız*
Başında sıfır kullanmadan girin
DD eğik çizgi MM eğik çizgi YYYY
İlgilendiğiniz Atölyeyi / Atölyeleri Seçin*

Bir Öneri

Çocuk Bilim Atölyeleri
Genetik Atölyesi

Çocuklar için Genetik Atölyesi çalışmalarına başlıyor. ”Genetik Atölyesi”nde çocuklarımızla birlikte hem genetiğin temel kavramlarını hem …

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi