YENİ BİR ÜLKE İÇİN ÇAĞIRIYORUZ
Umuda, Örgütlülüğe, 2020’yi Kazanmaya

Türkiye Komünist Partisi, umudu ve örgütlülüğü büyütmek, sermayenin yaşanmaz hale getirdiği ülkemizi aydınlığa çıkarmak için bir çağrı yayınladı ve bu amaçla düzenlenen bir halk şölenine davet etti.

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi olarak, bu davete coşkuyla katılıyor, uzanan bu dost elinden tutuyor ve sizi de aramızda görmek istiyoruz. Ülkemizin ve insanlığın geleceği için gücümüzü birleştirmeye, hep birlikte ayağa kalkmaya çağırıyoruz.

Türkiye Komünist Partisi, 21 Aralık Cumartesi günü, saat 20:00’de Kültürpark 3 Nolu Hol’de düzenlediği şölene davetinin girişinde, ülkemizin bugünkü manzarasını özetliyor:

“Ücretler yerlerde sürünüyor… İnsanlar tazminatsız işten atılıyor… Gıda maddeleri hem pahalı hem zararlı… Ormanlarımız yok ediliyor… Elektrik, doğalgaz, su, toplu ulaşıma sürekli zam… Eğitim ve sağlık sistemi çökmüş durumda… En temel insan hakları askıya alınmış durumda… Kadınlarımız öldürülüyor… Çocuklarımıza tecavüz ediliyor…”

Buna, kültürel ve sanatsal alandaki yıkıcığı, vandallığı, baskıları ekleyebiliriz. Sahneler kapatılıyor, salonlar AVM’lerin pazar yeri oluyor, emekçinin safında sanat üretenlerin sesi sansürle, yasakla boğuluyor, gerici ideolojinin ve sermaye gücünün egemenliği altında tarihsel birikimimiz yerle bir ediliyor. Çorak bir ülkeye sürükleniyoruz. Kültürel değerlerin, sanatsal üretimlerin ucuzluğa, pespayeliğe, eğlence sektörüne, gerici hurafelere boğdurulduğu bir ülkeye itiliyoruz.

Türkiye Komünist Partisi’nin bu gidişe itirazını paylaşıyoruz. Elbette, “böyle bir ülkede yaşamak istemiyoruz”.

Elbette “çok sevdiğimiz bu ülkeyi değiştirmekte kararlıyız ve hiçbir yere gitmiyoruz!”

Bu yüzden, Nâzım Hikmet Kültür Merkezi bu daveti coşkuyla kabul ediyor ve sizi de çağırıyor. Yeni bir ülke özlemini paylaşıyor. O ülkede, bizim ülkemizde:

“Kadına, çocuğa kimse dokunamayacak. Doğayı, tarihsel mirasımızı gözünü paradan başka bir şey görmeyen şirketlerin insafına terk etmeyeceğiz. Eğitim ve sağlık hizmetleri herkese eşit ve ücretsiz hale gelecek, okullarımızda cehaletin ve yobazlığın değil aklın ve bilimin sözü geçecek. Isınma, barınma, aydınlanma, su gibi temel gereksinimler ücretsiz karşılanacak. Emekçileri kimse sömüremeyeceği için, herkes insanca yaşayacak. Herkesin işi olacak. Sanayimiz ve tarımımız ülke ve toplum çıkarları doğrultusunda yeniden planlanacak. Eşitlikçi ve özgürlükçü bir düzen kurulacak.”

Ve mutlaka o ülkede, sanatçılar, bilim insanları, aydınlar, özgürce üretim olanağına, ülkemizin aydınlık birikime katkıda bulunmak için desteğe, dayanışmaya kavuşacak.

“Bunun için dost elimizi uzatıyoruz. Sözümüzü, şarkımızı, yüreğimizi ve aklımızı, Aydınlık bir Türkiye hedefimizi paylaşmak için…” diyor Türkiye Komünist Partisi.

Bunu paylaşıyoruz ve 21 Aralık Cumartesi günü, saat 20:00’de, Kültürpark 3 Nolu Hol’de (Kitap Fuarı yanında) buluşuyoruz.

Bir Öneri

Nâzım yanımızda!

2020 yılını geride bıraktık ve bir yeni Ocak ayının bize güzel bir yıl getirmesini diliyoruz, …

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi