Eylül 2021

Cum10Eyl20:30SuikastOYUN20:30

blankblank

Etkinlik Bilgileri

 
“Suikast” oyununun bu temsili, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği İzmir Tiyatroları Buluşması kapsamında ücretsiz olarak sahnelenecektir. Katılmak isteyen izleyicilerimiz altta yer alan katılım formundan bildirimde bulunabilirler.
Muhafazakârlığın gittikçe yükseldiği bir ülkede, hâlâ soru sormayı başarabilen insanlardır oyuna konu olan. Devletin muhafazakâr yüzü, zaman ilerledikçe, aile ilişkilerinde, iş ilişkilerinde, evlilik ilişkilerinde, arkadaş ilişkilerinde bile görünür hâle gelir. Bilimsel ve ilerlemeci olması gereken eğitim bile, statükonun, mistisizmin etkisi altına girmişken, bellekleri, beyinleri diri tutmak mümkün olabilir mi?
Yalnızca devlet değil, toplum da muhafazakârlaşıyordur artık. Konuşmak, düşünmek, barınmak, yemek-içmek gibi insana ait olan en temel değerlerin bile sorgulanır, yargılanır hâle gelmesinden en şiddetli etkilenen, kıstırılmış bir “Kadın”ın hikâyesi… Aslında artık herkesin hikâyesidir bu. Gelecek nesilleri ve hayatı tehlikede olan herkesin hikâyesi. Kimliğinden, cinsiyetinden, düşüncesinden, sınıfsal konumundan ötürü yargılanan, ölüme yazgılanan, kısıtlanan herkesin…
Bu plânlı yok etme girişiminin kendisi bir Suikastken, suikastçımızı ortadan kaldırmaya çalışmak, yaşamlarımızı kurtarmaya yetecek mi?
 
Yazan ve Sahneleyen Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu
 

Bu etkinlik için sağlık yönergeleri

Zorunlu maske
Ateş ölçümü
Fiziksel mesafe
Aşı kartı zorunluluğu

Etkinliğe katılmak istiyor musunuz?

Ücretsiz olan bu etkinliğe yer ayırtmayı düşünebilirsiniz...

Form için bir seçeneği belirleyin...

EvetBelki

Katılım durumunuzda değişiklik mi var?Katılım Bilgilerimi Değiştir

Zaman

10 Eylül 2021 Cuma 20:30

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir • (0232) 46 444 46

Salon

KONAK HALK SAHNESİ

Düzenleyen

İzmir Büyükşehir Belediyesi

X
X
X
X