Sal11Haz20:30NHKM Bi Dünya Müzik Kadın Korosu Bahar KonseriKONSER20:30 SalonKONAK HALK SAHNESİ BİLET FİYATI BİLGİSİ (ÜST BİLGİ) 100 TL

Etkinlik Bilgileri

“Bi Dünya Müzik Kadınlar Korosu” Aralık 2022’de, Şef Nevin Apaydın öncülüğünde kurularak, Şubat 2023’te İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde çalışmalarına başladı.

Çok dilli, çok kültürlü ve çok sesli müzik yapmayı amaçlayan koronun repertuarı Dünya’nın çeşitli halklarına ve yerel kültürlerine ait ezgilerin çok sesli düzenlemelerinden oluşuyor.

2023 yılında, İzmir Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali, Mozart Akademi 6. Uluslararası İzmir Polifonik Korolar Festivali, 25. Türkiye Korolar Şenliği ve Çanakkale Uluslararası Koro Festivali olmak üzere 4 festivale katılan ve bu festivallerden toplamda 9 ödül alan koro, 2024 yılına ise Ankara CSO Tarihi sahnede konser vererek ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen 39 koroyla Devlet Çoksesli Korosu’na eşlik ettiği ‘Birlikte Söyle‘ etkinliğine katılarak başladı. Rize Fındıklı Kadın Festivali’ne davet edilerek sahne alan “NHKM Bi Dünya Müzik Kadın Korosu” kadın çalışmalarında yer almaya önem veren kolektif bir kadın topluluğudur. İzmir Uluslararası Koro Festivali 2024′ de Müzikalite ödülüne layık görülen koronun sıradaki hedefi yurtdışındaki uluslararası festival ve yarışmalarda ülkesini temsil etmek.

2023-2024 sezonu boyunca pek çok konser veren “Bi Dünya Müzik Kadınlar Korosu” ilk defa bütün repertuarını seslendireceği tam programıyla karşınızda.
Türkiye coğrafyasında yaşayan kültürlerin yanı sıra, Dünya’nın çeşitli kültürlerine ait eserleri kendi dillerinde seslendiren koro ilk büyük konserini veriyor.
Hem keyifli vakit geçireceğiniz, hem de Bi Dünya Müzik Kadınlar Korosu‘nun müziğine katkıda bulunacağınız bu konseri kaçırmayın.

Konser için aldığınız biletin yanı sıra dayanışma katkı biletlerinden de alarak koromuzun şehirdışı ve yurtdışındaki festivallere katılması için destek olabilirsiniz.  

NHKM Bi Dünya Müzik Kadın Korosu

Şef: Nevin Apaydın

Soprano
Derya Örs
Ezgi Orhan
Fadime Acar
Gülce Türkmen
Özlem Ayan
Özlem Oyman
Seçil Türkyılmaz
Şebnem Öğütçenler
Şükran Mengirkaon

Mezzosoprano
Canseri Özen
Funda Hendekçi
Gaye Yatkın
Gülce Kayan
Nilgün Eskisoy
Sevtap Dereli
Tuğçe Aktaş
Tuğçe İpek

Alto
Başak Tırnaklı
Hatice Mert
Işıl Özbay Tarhan
Muna Örs
Müjgan Özel
Veda Akdeniz
Zekiye Aykılıç
Zeynep Ultav

Kontroalto
Aydan Kaynak
Beril Azizoğlu
Ece Erdem
Emine H. Çal
İnci Naz Apaydın
Şule Sakarya
Tülay Beğde

Zaman

11 Haziran 2024 Salı 20:30

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

Salon

KONAK HALK SAHNESİ

Bu etkinliği paylaş

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi