Pzt27Şub20:30KafatasıOYUN20:30 SALONKONAK HALK SAHNESİ BİLET FİYATI BİLGİSİ (ÜST BİLGİ) TAM 80 TL / ÖĞRENCİ 50 TL

DİĞER BİLET NOKTALARI

BİLETİNİ AL

Etkinlik Bilgileri

Her şeyin meta olarak kabul gördüğü bir dünyanın içinde; bilim, sanat, sağlık sistemlerinin, gerçekliğin ve dahası aşkın bile nasıl biçim değiştirerek alınır ve satılır kılındığının öyküsüdür “Kafatası”.

Nâzım Hikmet’in ilk taslaklarını Moskova’da olduğu yıllarda yazdığı oyun, Türkiye’ye döndükten sonra Muhsin Ertuğrul’un isteği ve teşvikiyle “Kafatası” adıyla tekrar yazıldı. 1932 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oynanmaya başlayan oyun dördüncü gösteriminden sonra Ankara’dan gelen bir emirle yasaklanır ve gösterimden kaldırılır.

NHKM Tiyatro atölyesi öğrencileri “Kafatası” oyununu atölye eğitmenleri Gizem Tataroğlu ve Metin Tülü yönetiminde bir kez daha sahneye taşıyor.

 

 

Yazan Nâzım Hikmet
Yöneten Gizem Tataroğlu (Oyunculuk Eğitmeni) & Metin Tülü ( Dramaturji Eğitmeni)
Oynayanlar Batuhan Sakal Bayram Yağmur Dilay Bilgen Duygu Bilir Elif Zühre Bayraktar Eray Reşitoğlu Fatma Özkul Kaan Gökçek Mehtap Altun Yalçın Sevilay Yalçınkaya Kula Suat Ünverdi Umut Aktaş

Işık ve Sahne Tasarım NHKM Tiyatro Atölyesi
Afiş Tasarım Can Filiz

Oyunun sahnelenme sürecindeki değerli katkılarından dolayı Fide Lale Durak, Erdağ Yenel, Murat Akgöz, Cem Yarkın ve Yusuf Şencan’a teşekkürlerimizle…

İzleyici Gözüyle

Tarih

27 Şubat 2023 Pazartesi 20:30

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

SALON

KONAK HALK SAHNESİ