Paz12Şub17:00Bir Problem mi VarMATEMATİK SAHNESİ17:00 SalonİNSAN MANZARALARI BİLET FİYATI BİLGİSİ (ÜST BİLGİ) 60 TL Etkinlik sona erdiTamamlandı

Site İndirimli Bilet

blank

Bu etkinliğe bilet satışı durdurulmuştur...

Etkinlik Bilgileri

Öğrencinin yıllarca üzerinde emek harcadığı, kimi zaman korktuğu kimi zaman çok sevdiği bir uğraş olan matematiği, sınıf ortamından farklı bir mekanda incelemek ve öğrencinin aslında öğrenim hayatı boyunca “matematik” adı altında nelerle uğraştığına dikkat çekmeyi hedefleyen bir etkinliktir.

Bunun yanında matematiğin aslında ne olduğuna, ne işimize yarayacağına ve nasıl yapılabileceğine dair, katılımcıları yormayı hedefleyen bir süreç olacaktır.

 

Haluk Memili

Uzun süren öğretmenlik yıllarından sonra Nesin Matematik Köyü ile tanışan Haluk Memili, kendine ait özel eğitim kurumunu kapattıktan sonra, ara dönemlerde Köy’de farklı programlarda ders vermeye başlar.

2017 yılında, sosyal medyada karşılaştığı Matematik video içeriklerinden rahatsız olması sebebi ile; tanım, teorem ve ispatları temel alan, ayrıca eğlenceli matematiksel konulara yer verdiği videolar yayımlamak için Pisagor Okulu YouTube kanalını kurar.

2018 yılında kanalın beklediğinden fazla ilgi görmesi üzerine, işlerine ara vererek kendini geliştirme, daha çok öğrenebilme amacıyla Nesin Matematik Köyü’ne yerleşir. Orada hem ders verir hem de fırsat buldukça yeni şeyler öğrenmeye çalışır.

Öğrenmek, öğrendikçe paylaşmak ve paylaşabilmek için öğrenmeye devam etmek gibi keyifli bir sürecin içerisinde hali hazırda İstanbul’da çalışmalarına devam etmektedir. 

Süre 90′
Yaş Aralığı 14+

Zaman

12 Şubat 2023 Pazar 17:00

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

Salon

İNSAN MANZARALARI

Yön Belirtici

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi