XXII. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali

blank

İzmir’de aralıksız devam eden ve en uzun soluklu sinema festivali olan İzmir Kısa Film Festivali, 22’nci kez sinemaseverlerle buluşuyor.

Bir kent klasiği haline gelen ve binlerce İzmirli’nin sonbahar ritüeli olan İzmir Kısa Film Festivali, bu yıl 22 Kasım – 28 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

Bütün filmlerin ücretsiz izlenebileceği festival, ulusal ve uluslararası 270 kadar kısa film, söyleşiler ve atölye çalışmaları ile İzmirli sinemaseverlere dolu dolu bir hafta geçirme imkânı sunuyor.

Festival kapsamında bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek İzmir Film Lab programında, sinema sektörünün deneyimli isimleri, İzmirli sinemaseverlerle atölyelerde bir araya gelecek. Yönetmenlik, film yapım, teknik anlatımlar, yeni teknolojiler, senaryo, belgesel ve animasyon konularında eğitimlerin yapılacağı Film Lab’da  bir de ödüllü kısa film proje yarışması yer alıyor

Kentin farklı noktalarında yapılacak gösterimlerin salonlarından biri de NHKM – İzmir Konak Sineması. Sinemaseverler, Ulusal Kurmaca Alanında Finalist filmleri 22 – 26 Kasım tarihleri arasında Konak Sineması’nın İnsan Manzaraları salonunda izleyebilecekler.

Ulusal Kurmaca Kategorisi Finalist Filmleri

Suçlular Serhat Karaaslan
Bir Annenin Sonatı Fehmi Öztürk
Susam Sami Morhayim
Bayrak Pınar Göktaş
Stiletto Can Merdan Doğan
Brigitte Bardot Çağıl Bocut
Yüksek İrtifa ya da Şeylerin Tuhaflığı Emir Külal Haznevi
Plastik Rüya Merve Bozcu
Benden Korkmana Gerek Yok Recep Bozgöz
Akıntı Arda Ekşigil
Aynı Gecenin Laciverti Nuri Cihan Özdoğan
Kök Selin Mincinozlu

22. Kısa Film Festivali’nin Konak Sineması ayağındaki gösterimlerin tam programı aşağıdadır.

Festival kataloğunu buradan indirebilirsiniz.

FESTİVAL’İN KONAK SİNEMASI PROGRAMI

22 Kasım Pazartesi

  • 13:00
  • 15:00
  • 17:00
  • 19:00
  • 21:00
Paranoya Kurmaca Dilek Kulekci
Göl Kenarı Kurmaca Aziz Alaca
Sevdiğim Tüm Yüzler Birbirine Benziyor Kurmaca Davi Mello, Deborah Perrotta
¡Llámame Chinita! Kurmaca Stacy Chu
Balık Parmakla Kurmaca Lars Mulle
Kendi Başına Animasyon Mansur Şamil Güngör
Akifler Kurmaca Ekrem Levent
Stephanie Kurmaca Leonardo van Dijl
Nosema Belgesel Etna Özbek
Büyük Uçuş Kurmaca Balahan Gürel
Draining Kurmaca Guillaume Chevalier
Babalık Kurmaca Maksim Lavrov

Tülütabaklar ”Ölümsüz Kahramanlar” Belgesel Yasin Öztürk
Kıyıdan Bakanlar Belgesel Umar Eken
Kostüm Animasyon Fatma Işıl Sevik
Ferment The Future Belgesel Selin Özdemir
PHLEGM Kurmaca Jan-David Bolt
Oda Kurmaca Ayşe Mutlusen
Çalgıcılar Kurmaca Toygar Kabaş
TOKE Belgesel Nono
Ölü Bölge Kurmaca Caren Wuhrer
En Tiempos de Sequía Kurmaca Köksal Içöz
Eskiden Bildiklerim Gibi Kurmaca Annie St-Pierre
Dostlar Kurmaca Elif Büşra Keleş
Mektup Odası Kurmaca Elvira Lind
Fahriyem Kurmaca Baris Ozcan
Ağustos Gökyüzü Kurmaca Jasmin Tenucci
Tepetaklak Cinayet Kurmaca Çamran Azizoğlu
Etrim’in Altın Kızları Belgesel Eren Aybars Arpacik

23 Kasım Salı

  • 13:00
  • 15:00
  • 17:00
  • 19:00
  • 21:00
Çamur Belgesel Seyithan Kartal
Kof Kurmaca Ayşe Mutlusen
Yüz yüze Kurmaca Javier Marco
Soğuk Kurmaca Danil Ivanov
Nitty-Gritty Punjab Police Deneysel Kabir Mehta
Kemis Kurmaca M.Ahmet Şimşek
Paraleller Kurmaca Sergey Bataev
Asların Rüyası Kurmaca Emir Kumova
Dövmeli Kurmaca Jean-Baptiste Dusséaux
Mies Belgesel Emine Yüksel Türkmen
Bu Da Mı Gol Değil? Belgesel Feyzi Baran, Kamil Kahraman
Fahişe Kurmaca Bertille Z. Estramon
Bir Tür Yakınlaşma Belgesel Toby Bull
Ötekine Benziyor Kurmaca Cihan Tamtürk
Böylece Bir Şey Değişmez Kurmaca Francescu Artily
Neredeydin? Animasyon María Trénor Colomer
Arayış Belgesel Ömer Güler
Ataerkilliğin Son Gün Kurmaca Olmo Omerzu
Wisteria Sevgilim Belgesel Faruk Kurtuluş
Kötü Öğrenci Belgesel Eneos Çarka
Geri ve Rick Kurmaca Vincent and Alena Turturro
Ajotin Kurmaca Muhammed Seyyid Yildiz
Sabit İş Belgesel Igor M. Toholj
Majid’den Sevgilerle Kurmaca Yiğit Armutoğlu
Cevher Kurmaca İlcan Edgar Özuluca
Titan Kurmaca Valéry Carnoy
Yitik Kurmaca Rasit Karahasan
Çiçeklerdeki Sükunet Kurmaca Julio Mas Alcaraz
Evrenin Sonsuzluğu Deneysel Evren Özgür
Steve & Steve Animasyon Merve Caydere Dobai
Yaşanamaz Kurmaca Matheus Farias, Enock Carvalho

24 Kasım Çarşamba

  • 13:00
  • 15:00
  • 17:00
  • 19:00
  • 21:00
Allegoria Kurmaca Hakan Ünal
STORGETNYA Belgesel Hovig Hagopian
Ve Sonra Sessizlik Kurmaca Lucas Trochet
Dans, Müziği Yarattığında Belgesel Ahmet Onur Yıldız
Olay Kurmaca Simon Bonanni
Selina Kurmaca Greta Benkelmann
Biz Bir Aileyiz Kurmaca Melik Kuru
Ayşe Belgesel Işıntan Kurşun
Waid Kurmaca Lorenz Piehl
54/Kör Kaplumbağa ve Sonsuzluk Kurmaca Isabella Margara
Goca Yörüğün Tohumları Belgesel Mehmet Köprü
Husumet Kurmaca Fatma Mizan Tuzgen
Dumansız Hava Sahası Kurmaca Halenur Uzunoğlu
Sıradan Bir Gün Kurmaca Arda Gökçe
Borzaya Kurmaca Simon Schneckenburger
Cemile Kurmaca Belkıs Bayrak
Dördüncü Duvar Kurmaca Mehmet Kaan Karataş
Branka Kurmaca Ákos K. Kovács
Kalpsiz Kurmaca Haukur Björgvinsson
Rewsen Kurmaca Musab Tekin
Tülütabaklar ”Ölümsüz Kahramanlar” Belgesel Yasin Öztürk
Kıyıdan Bakanlar Belgesel Umar Eken
Kostüm Animasyon Fatma Işıl Sevik
Ferment The Future Belgesel Selin Özdemir
PHLEGM Kurmaca Jan-David Bolt
Oda Kurmaca Ayşe Mutlusen

25 Kasım Perşembe

  • 13:00
  • 15:00
  • 17:00
  • 19:00
  • 21:00
Burada Ejderhalar Vardır Kurmaca Hasan Doğan
Yalnız İniş Kurmaca Michele Bizzi, Claudia Di Lascia
TROIANE Belgesel Stefano Santamato
Boş Kurmaca Atakan Şatıroğlu
Kızıl Gün Kurmaca Besim Ugzmajli
Denize Doğru Kurmaca Cudi Harman
Devek Kurmaca Uriya Hertz
Uçurum Animasyon Zaide Kutay, Géraldine Cammisar
Catarina Kurmaca Pierre Amstutz Roch
Biz En İyisi Olacağız Kurmaca Jelena Vujović
Belki Bir Gün Gideriz Kurmaca İnan Erbil
Ruhlar ve Kayalar – Bir Azor Efsanesi Belgesel Aylin Gökmen
Sürgünde Bir Yıl Belgesel Malaz Usta
Seval Belgesel Ahmet Keçili
Bulak Belgesel Evrim İnci
İçtima Belgesel Nuray Kayacan Sünbül
Abélla’nın Yolculuğu Belgesel Enis Manaz
Home Belgesel Mahmut Akay
Buradan Buraya Kurmaca Georgi Martev
Katia Kurmaca Andrey Natotcinskii
Cengiz Kurmaca Haydar Taştan
Dur Bak Dinle Geç Kurmaca Muhammed Günaydın
Mavi Kurmaca Tõnis Pill
Hey Deneysel Adhamjon Abdurahmono
Kuş Olsam Kurmaca Cüneyt Işık
Beş Kaplan Kurmaca Nomawonga Khumalo
Yoksul Adamlar Nasıl Ölür? Kurmaca Serkan Kaçmaz
Bir Nehir Kıyısında Kurmaca Muhammed Furkan Daşbilek
Havari Herman Kurmaca Kim Druzhinin
Urban Sphinx Animasyon María Lorenzo

26 Kasım Cuma

  • 13:00
  • 15:00
  • 17:00
  • 19:00
  • 21:00
Sed Libera Nos A Malo Kurmaca Jack Salvadori
Yörünge Söylemi Deneysel Marc Cartwright
Mesafeler Kurmaca Efe Subaşı
Grass Adası’ndan Son Feribot Kurmaca Linhan Zhang
Perdeler Kurmaca Firat Onar
Mazel Tov Kurmaca Eli Zuzovsky
Suçlular Kurmaca Serhat Karaaslan
Bir Annenin Sonatı Kurmaca Fehmi Öztürk
Susam Kurmaca Sami Morhayim
Bayrak Kurmaca Pınar Göktaş
Stiletto Kurmaca Can Merdan
Brigitte Bardot Kurmaca Çağıl Bocut
Akıntı Kurmaca Arda Ekşigil
Aynı Gecenin Laciverti Kurmaca Nuri Cihan Özdoğan
Benden Korkmana Gerek Yok Kurmaca Recep Bozgöz
Plastik Rüya Kurmaca Merve Bozcu
Yüksek İrtifa ya da Şeylerin Tuhaflığı Kurmaca Emir Külal Haznevi
Kök Kurmaca Selin Mincinözlü
Headshot Kurmaca Saki Cimen
Ekinoks Kurmaca Daria Kasperek
Pirabok Kurmaca Ferman Narin
Tanrının Kuzusu Kurmaca David Pinheiro Vicente
Spiralde Yükselmek Animasyon Débora Mendes, Elmano Diogo
Bir An Sonra Tıpkı Bir Düş Gibi Kurmaca Hüseyin Toprak
Kore’den Sevgilerle Belgesel Buğra Mert Alkayalar
Değişim Kurmaca İsmail Kurt
Ampirik Kurmaca Ioana Țurcan
Kabuksuz Kurmaca Boris Vedensky
İklim Değişikliği Kurmaca Yasemin Demirci

Bir Öneri

TİYATRO ATÖLYELERİ
Tiyatro Oyunculuk Atölyesi

Yeni dönem Tiyatro Atölyesi kayıtlarımız başladı. Tiyatro atölyelerimizin kapsamını öğrenmek, detaylar hakkında bilgi almak ve ön kayıt formunu doldurmak için sayfasına gidebilir, buradan form aracılığıyla sormak istediklerinizi de iletebilirsiniz.