Müzik Atölyeleri
Müziksel İşitme, Okuma ve Yazma Atölyesi

Müzikle ilgilenen ama teorik altyapı eksikliği olanlar ya da işitme sınavı ile alınan bölümlere hazırlanmak isteyenler için düzenlenmiştir. 2023-24 Ekim – Nisan ayları arasında altı ay sürecek olan atölyede başlangıç seviyesinde Müzik teorisi, nota okuma-yazma ve müziksel algıyı geliştirme pratikleri üzerine çalışılacaktır.

Dersler, Ekim ayının ilk haftasından itibaren grubun ortak belirlediği gün ve saatlerde yapılacaktır.

Eğitmen: Nevin Apaydın (Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Flüt Sanatçısı & Koro Şefi )

Katılım Ücreti: 600 tl / 4 hafta

Nevin Apaydın Kimdir? 

1969 yılında Bulgaristan’ın Razgrad kentinde doğdu. Müzik eğitimine 8 yaşında akordeon ve solfej eğitimiyle başladı. Ertesi yıl akordeon yerine piyano ile devam etti. Üç yıl sonra bunlara flüt eğitimini de ekledi.

1984 yılında Ruse şehrindeki “Veselin Stoyanov” Müzik Okulunun sınavlarını kazanarak flüt bölümünde Veliçko Bojinov’un öğrencisi olarak eğitimine devam etti. 1988 yılında bu okuldan mezun oldu. Bir yıl Şumen Filarmoni Orkestrasında flüt sanatçısı olarak çalıştı.

1989 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç etti. Bir yıl Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Saki Şarıl’ın öğrencisi olarak Lisans eğitimine başladı. 1993’de sınıf atlayarak mezun oldu.

Bulgaristan’da olduğu gibi Türkiye’de de birçok resital ve oda müziği konserleri verdi. 1993’de Hacettepe Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile, 1995 ve 2000’de Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak konserler verdi.

2000-2012 yılları arasında T.C. Kültür Bakanlığı Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Çoksesli Çocuk Korosu’nun şefliğini yürüttü. 2011’da Adana Sevgi Evleri ve Kız Yetiştirme Yuvasında kurulan müzik atölyesinde, devlet koruması altında bulunan çocuklarla müzik çalışmaları yaptı.

2016’da Adana Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Çok Sesli Korosunun şefliğini 2 yıl yürüttü. Aynı koro pandemiye kadar çalışmalarını Çukurova Çoksesli Korosu olarak ismini değiştirerek devam etti. Pandemide dağılmayan 10 kişi ile Ko vidix Grubu ile çalışmalarını devam ettirmekte. Aynı zamanda İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezinde Çocuk Korosunun ve Bi Dünya Müzik Kadınlar Korosunun şefliğini yapmaktadır.

1994 yılından bu yana Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nda flüt sanatçısı olarak görev yapmaktadır. ÇDSO sanatçılarından kurulan yaylı beşliyle birlikte birçok okul ve kurumda açıklamalı konserler vererek, çoksesliliği halka sevdirmek için yoğun çalışmalar yapıyor.

Müzik Atölyeleri Katılım Formu

"*" gerekli alanları gösterir

Adınız Soyadınız*
Başında sıfır kullanmadan girin
DD eğik çizgi MM eğik çizgi YYYY
İlgilendiğiniz Atölyeyi / Atölyeleri Seçin*

Bir Öneri

Müzik Atölyeleri
Bi Dünya Müzik Çok Sesli Kadınlar Korosu

“Bi Dünya Müzik Çok Sesli Kadınlar Korosu” Aralık 2022’de, şef Nevin Apaydın yönetiminde çok sesli …

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi