Müzik Atölyeleri

 

Gitar Atölyesi

Gitar, çoksesli çalma tekniği ile bir müziğin hem eşliğini hem de melodisini aynı anda çalabilen ve bir piyano gibi tek başına resitale uygun bir enstrümandır. 

NHKM Gitar Atölyesi’nde bir yandan gitarla çoksesli çalma tekniği üzerine çalışılacak, aynı zamanda müzik teorisi ve armoni bilgisi de işlenecektir. 

Atölye bünyesinde katılımcıların sanatsal müziği öğrenmelerinin yanısıra kendi koşullarını ve duygularını enstrümanıyla ifade edebilmesinin önünü açan ve  “her insan farklıdır ve farklı bir bakış açısı ortaya koyabilir” düşüncesinin hakim olduğu bir öğrenme ortamının oluşturulması hedeflenmektedir.

Atölye periyodu ve haftalık çalışma saatleri, haftada bir gün ve günde iki saat olmak üzere kursiyerlerle birlikte karar verilecektir.

Eğitmen: Hüseyin Apaydın

 

Keman Atölyesi

Keman Atölyesi’nde katılımcının başlangıçtan ileri seyiyeye kadar klasik çalım tekniğine uygun olarak keman çalmayı öğrenmesi hedeflenmektedir.

Öncelikle fiziksel koşullar, duruş, temel yay tekniği, ardından basit parçalar ve egzersizler ile birlikte seviyenin gelişimi ve daha ileri düzeylerde eserlerin icrası için çalışmalar yapılacaktır.

Dersler bire bir yapılacaktır. Bu nedenle, çalışma gün ve saati belirlemek için, lütfen aşağıdaki formu doldurarak ya da NHKM – İzmir üzerinden başvurun. 

 

MÜZİK ATÖLYELERİNE BAŞVURU FORMU

Bir Öneri

Tiyatro Atölyeleri

Tiyatro atölyelerimizin kapsamını öğrenmek, detaylar hakkında bilgi almak ve ön kayıt formunu doldurmak için sayfasına gidebilir, buradan form aracılığıyla sormak istediklerinizi de iletebilirsiniz.

X
X