Per14Nis20:30Zindan ŞarkılarıFARS KONSERİ20:30 SALONKONAK HALK SAHNESİ BİLET FİYATI BİLGİSİ (ÜST BİLGİ) TAM 50 TL / ÖĞRENCİ 30 TL

NHKM İndirimli Bilet

blank

Bu etkinliğe bilet satışı durdurulmuştur...

DİĞER BİLET NOKTALARI

BİLETİNİ AL

Etkinlik Bilgileri

İranlı bestekâr ve müzisyen Davood Mohammadi eşliğinde Farsça “Zindan Şarkıları” konserine davetlisiniz.

Derin köklere sahip olan Fars Kültürü, siyasi kriz ve mücadelelerle dolu tarihi boyunca, dünyanın evrensel sanat tarihine mal olacak önemli müzisyenler, yönetmenler, edebiyatçılar kazandırmıştır.

Davood Mohammadi bu konser için hazırladığı geniş ve özel repertuar ile sizleri piyanosu eşliğinde İran Sineması’nın kültleşmiş film müziklerine, Fars dilinin büyük şairlerinden bestelenmiş şiirlere ve İranlı devrimcilerin popüler şarkılarına doğru tarihsel bir yolculuğa çağırıyor.

Tutsaklık temasının işleneceği konserde Mohammadi, eserlerini “Zindan” konseptiyle sıra dışı bir biçimde sahneleyecek.


Davood Mohammadi Kimdir?

24 Haziran 1987’de İran’ın Şiraz kentinde doğdu. Küçük yaştan itibaren müziğe ilgi duymaya başladı.
10 yaşında gitar ve piyanonun yanı sıra Geleneksel İran Müziği enstrümanı “tar”ı çalmaya başladı.
13 yaşında müzik okuluna girerek İran ve Batı enstrümanlarını çalma konusunda deneyim kazandı. Liseden mezun olduğunda klavye, vurmalı çalgılar, yaylı çalgılar ve nefesli çalgılar dâhil 16’dan fazla enstrümanda yetkindi.
Ardından kendi müziğini yaratmak amacıyla şarkı yazarlığı ve bestekârlık yapmaya başladı. İlk profesyonel performansını 2002’de Dünya Barış Konferansı’nda, aralarında 82 ülkenin büyükelçisinin de bulunduğu geniş bir izleyici kitlesi önünde, İran Ulusal Orkestrası gitaristler grubunun süpervizörü olarak gerçekleştirdi.
2009-2013 yılları arasında Tahran Soore Üniversitesi’nde başladığı müzik eğitimi aldı. Bu yıllarda önemli İranlı şarkıcıların söz yazarı olarak çalıştı ve film müzikleri besteledi.
2015-2017 yılları arasında aktör / dublör olarak çalıştı ve birçok filmde rol aldı.
2017 yılında Türkiye’ye göç ederek Yunan ve Türk müzisyenlerle işbirliği yapmaya başladı. İlk albümü Void’de “sentiment” ve “davidrum” dahil olmak üzere kendi buluşu olan enstrümanları kullandı.

İzleyici Gözüyle

Beğeni Ortalaması 1 DeğerlendirmeVeriler

Müzikal anlamda çok doyurucu bi etkinlik olmasının yanı sıra, alışılmışın dışında konsepti ve sahnesiyle de beklentimizin çok üstündeydi. Salonu doldurmayı hak eden bir etkinlikti. Umarım sonrakinde hak ettiği ilgiyi görür.Nazlıcan Aslan / 14 Nisan 2022 23:42

Tarih

14 Nisan 2022 Perşembe 20:30

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

SALON

KONAK HALK SAHNESİ

Sağlık yönergeleri

Maske zorunluluğu