Çar26Ara20:30Yıldız TozuOYUN20:30 SalonKONAK HALK SAHNESİ Tamamlandı

Etkinlik Bilgileri

blank

Marko ve eşi Kaça, Yelena ve eşi İvan karmaşık bir aşk dörtgeninin içindedirler. Marko ve Yelena eşlerinden kurtulmaya çabalarken, kendilerini ne beklediğinden habersizdir. Evliliklerinden kurtulduklarında hayal ettikleri dünyaya kavuşamazlar. Aynı döngüye geri dönerler. Ve bu döngü Yelena’nın teyzesi, Kaça’yla Marko’nun aile dostları ve ilginç bir garsonun işin içine girmesiyle absürd ve komik bir çılgınlık haline döner. Hayattan beklentileri tamamen farklı ve kusurları birbirinin gözüne batan dört insan bu döngünün içine sürüklenirler.

Yönetmenin Görüşü

Duşan Kovaçeviç’in 76 yılında kaleme alıp, 2003’te revize ettiği oyunu ilk ele aldığımızda, modern insanın korkunç bir panaromasıyla karşılaştık. Absürd komedi olarak nitelendirsek bile, oyunun karakterleri, modern dünyanın insanları ne hale getirdiğini göz önüne seriyor. Bazımız hayatta bir türlü yerini bulamıyor, bazımız sürekli bir maskeyle dolanıyor, bazımız sadece kendisiyle sohbette, bazımız ise kendinden vazgeçmiş.
Oyunda kendisini ve eşini bulamamış dört karakterimizin hikayesine şahit oluyoruz, aldatmalar, aldanmalar, kavgalar ve sevinçler modern hayatın karmaşası ve saçmalığı içinde akıp gidiyor. Tüm bunlardan sonra aslında pek de bir şey değişmiyor. Hayatlarımızda benzerlerini yaşadığımız durumların eğlenceli, absürd bir yorumunu sunuyoruz size. Absürd, komik ama illa ki özünde doğru.
Bir Kovaçeviç oyununun Türkiye’deki ilk yorumunu yapmanın sorumluluğu; ağır olduğu kadar keyif vericiydi.
Nail PEHLİVAN

Yazar Duşan Kovaçeviç
Yönetmen Nai̇l Peli̇van
Çevi̇rmen Bi̇lge Emi̇n
Oyuncular Burcu Yaşar, Enver Öksüz, Mana Uygur, Nevran Yıldız, Süleyman Köseoğlu Yönetmen Yardımcısı Enver Öksüz
Ses ve Işık Kadi̇r Ceylan – Meli̇s Özgülteki̇n
Afi̇ş Tasarımı Erkan Atay

Zaman

26 Aralık 2018 Çarşamba 20:30

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

Salon

KONAK HALK SAHNESİ

Bu etkinliği paylaş

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi