Per13Nis20:30SürtükOYUN20:30 SALONKONAK HALK SAHNESİ BİLET FİYATI BİLGİSİ (ÜST BİLGİ) TAM 110 TL / ÖĞRENCİ 90 TL

DİĞER BİLET NOKTALARI

BİLETİNİ AL

Etkinlik Bilgileri

Başka bir seçenek bırakılmadığı için fahişelik yaparak hayata tutunmaya çalışan iki göçmen kadının yaşam öyküsü… Birbirleriyle olan sancılı dostlukları onları ne kadar yakınlaştırsa da, umutlarının ve bekleyişlerinin ayrışması onları bir kaosa sürüklemektedir. Umudun, bekleyişin ve çaresizliğin hikayesi: Sürtük.

Senden önce buraya çok kız geldi ve gitti. Nereye gittiklerini bilmiyorum. Çünkü ben bu sandaldan hiç inmedim. Uçsuz bucaksız maviliğin ortasında nereye kürek çektiğini bilmeden yıllardır buradayım. Kaç yıl olduğunu bile saymadım. Unuttum çünkü. Benim için hiç önemi yok. Tek bir görevim var. Sandala binen herhangi biri ile kürek çekmek. Biri sorsa “nereye” dese, verecek cevabım yok. “İşte oraya”. “Tamam, ama orası neresi” dese söyleyeceğim tek şey var. “Burası değil.” Birazdan sende gideceğini söylüyorsun. Belki doğru belki yanlış, ben asla bunu söyleyemiyorum. Çünkü bildiğim tek yer bu sandal. Bu sandalın dışında nasıl bir deniz var bilmiyorum. Bu sandaldan düşmek benim ölümüm demek ve bu sandal bir gün devrilecek….. Gücüm yok. Gücümün tamamını içimdeki güçsüzlükle boğuşurken tükettim”.

 

Yazan Güneş Üçcan
YönetenUyarlayan Batuhan Sakal

Işık Tasarım Turap Başel
Oynayanlar Merve Demirhan Simge Sedef Muslu İlke Özen Yusuf Sıkar
Süre 75′

*Oyun saatinden önce kültür merkezimizde hazır bulunmanızı rica ederiz. Oyun başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

İzleyici Gözüyle

Tarih

13 Nisan 2023 Perşembe 20:30

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

SALON

KONAK HALK SAHNESİ