Paz22Oca20:00Sangita VuslatKONSER20:00 SalonKONAK HALK SAHNESİ BİLET FİYATI BİLGİSİ (ÜST BİLGİ) 100 TL Etkinlik sona erdiTamamlandı

Etkinlik Bilgileri

İlahi aşk, sevgi, birlik, doğa temalı parçalarıyla Serhas Yiğit, Yeşim Okşaroğlu ve Faysal Macit’in yer aldığı etnik müzik grubu. Konserlerinde hep birlikte açığa çıkan frekansın, içsel yolculuklara ışık tutmasını diliyorlar.

Serhas Yiğit
Müzik hayatına klasik gitarla başladı. Etnik müziğe olan ilgisi dolayısıyla zaman içerisinde ney, kaval, tanbur, lavta gibi enstrümanlarla tanıştı. Deyişler, nefesler, ilahiler ve dünya mistik müziklerinden aldığı ilhamla yolculuğunu sürdürmekte. Grupta paylaştığı şarkı sözleri ve bestelerinin yanı sıra, grubun tüm şarkılarının düzenlemelerini de yapmaya devam ediyor.

 

Yeşim Okşaroğlu
İlahi aşkın verdiği ilhamla, meşklerde deyişler, ilahiler söyleyerek müzikle olan bağını keşfetti. Ritim çalarak ve vokali ile Sangita Vuslat grubunda paylaşımlarını sürdürüyor. Frekansın, sesin, sözün insanın içsel yolculuğuna ettiği rehberliği yaptığı şarkı sözleri ve bestelerle paylaşıyor.

 

Faysal Macit
Küçük yaşlarından itibaren ritimle ilgilenmeye başladı. İlk ritim eğitmeni derviş tekniği ile erbane çalan babası oldu. Çalım tekniğini daha ileri bir boyuta taşımak için Mir Duderi’den bir dönem İran erbane aksanını öğrendi.
2007 yılında Edebiyat bölümü okumak üzere Eskişehir’e yerleşti. Eskişehir’de üniversite öğrenciliğinin yanında müzikal çalışmalarına çeşitli gruplarla sahne alarak devam etti. İsveç, İtalya, Hindistan ve Tunus vb ülkelerde müzikal projelerle ritim üzerine dersler verdi. Anadolu ve Mezopotamya coğrafyasının
ritim, masal ve müzikleri üzerine projelerine devam etmekte olup, hâlen İstanbul’da; erbane & bendir derslerine ve bu enstrümanların üretimine devam etmektedir.

 

Vokal – Gitar – Ney – Tenbur Serhas Yiğit
Vokal Yeşim Okşaroğlu
Perküsyon Vokal Faysal Macit

Site İndirimli Bilet

blank

Bu etkinliğe bilet satışı durdurulmuştur...

Diğer Bilet Noktaları

BİLETİNİ AL

İzleyici Gözüyle

Zaman

22 Ocak 2023 Pazar 20:00

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

Salon

KONAK HALK SAHNESİ

Bu etkinliği paylaş

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi