Cum08Haz20:30PervasızDOĞAÇLAMA DANS20:30 SALONKONAK HALK SAHNESİ

DİĞER BİLET NOKTALARI

BİLET AL (20 ₺)

Etkinlik Bilgileri

Pervasız, bir müzisyen ve bir çağdaş dansçının birlikteliğinden doğan müzik ve dans doğaçlama performansıdır. Cansu Ergin ve Sami Hosseini, Pervasız Doğaçlama performansını, yarattıkları 2014 yılından bu yana İzmir, Mardin, İstanbul’da festivaller ve sanat platformlarında, iç ve dış mekânlarda sergiliyorlar.

Pervasız’da, ifade edilemeyen, konuşulamayan ne varsa beden ve sesin ifadeleri ile gün yüzüne çıkıyor.

blank
Cansu Ergin

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümü Mikrobiyoloji Ana Alt Bilim Dalı’ndaki eğitimini tamamladıktan sonra, Berlin’de Danceworks, Prag’da Duncan Centre Çağdas Dans Devlet Konservatuarı ve Lizbon Forum Danca-PEPCC Programı’nda (Koreografik Yaratım ve Dans Araştırmaları) burslu eğitim gördü. 2017 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Modern Dans Programı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2006’dan bu yana kendi projelerinin yanı sıra kollektif projeler ile Türkiye’de ve Avrupa’da festivallerde dans etmekte ve dans eğitimleri vermektedir.

 

blank
Sami Hosseini

1986 İran doğumlu. 11 yaşında def çalmayı öğrenmeye başlayan Hosseini, İran’da beş yıl def üstatlarından eğitim aldı. Eğitim süreci bittikten sonra İran’ın farklı şehirlerinde def eğitimleri vermeye başladı. Defjenlik sürecinde birçok müzisyenle ortak konserler verdi.
İran’da kendi yönetmenliğinde “Ahura” ve “İrfan” adlı iki müzik grubu kurdu ve bu gruplarla farklı şehirlerde birçok konser düzenledi.
2012 yılında Türkiye’nin İzmir şehrine yerleşip def eğitimi vermeye başlayarak 2013 yılında Ahura Ritim Topluluğu’nu kurdu ve aynı yıl Ege Üniversitesi D. T. M. Konservatuvarı Çalgı Yapımı bölümündeki eğitimine başladı.

Müzik Yaratım Sami Hosseini
Dans Yaratım Cansu Ergin

Tarih

8 Haziran 2018 Cuma 20:30

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

SALON

KONAK HALK SAHNESİ