Kasım 2021

Cmt13Kas20:30Ozan Çoban & Güneş DemirKONSER20:30

Biletinial / Biletix

BİLETİNİ AL

Etkinlik Bilgileri

Ozan Çoban ve Güneş Demir 2005 yılından itibaren sürdükleri ortak müzik üretimlerinde toplumsal içerikli şarkıların izini sürüyor. 60’larla başlayan popüler müzik akımları içerisinde geleneksel Anadolu ezgileri ve sanat müziği birikimiyle batı müziği ve blues/rock armonik ve melodik fikirlerinin yaratıcı bir şekilde bir araya geldiği kanonik/kült eserlerden hareketle güncel üretimlerini yaratmaya çalışıyorlar. 

Bu seneki 1 Mayıs için Tüstav tarafından geçen sene ortaya çıkarılan Nâzım Hikmet’in 1925 yılında yazdığı ‘Bugün Mayıs 1’ şiirini besteleyen müzisyenler, kendi bestelerinin yanında Kızılok, Livaneli, Ezginin Günlüğü, Yeni Türkü gibi besteci ve grupların şarkılarını da kendi özgünlüklerinde yorumluyorlar. 

Müzisyenler bu ilk İzmir konserlerinde Türkiye ve Dünya toplumsal hayatında yer tutan, Nâzım Hikmet, Attila İlhan, Orhan Veli, Ahmed Arif, Paul Eluard, F. G. Lorca gibi şairlerin dizelerinden bestelenmiş şarkıları seslendirecekler. 

Ozan Çoban ve Güneş Demir repertuar seçimlerini ve şarkılarının çıkış noktasını şöyle tanımlıyor: “Yapmak istediğimiz bir nostaljinin esiri olmak değil, geçmişin izinde bugünü bulmak ve yarına kapı aralamak. Müziğin ve mücadelenin sürekliliğini yakalamaya çalışmak.”

*Bu konserde müzisyenlere perküsyonda İlke Kızmaz eşlik edecek.

Ozan Çoban girit lavtası, bağlamadaki, keman

Güneş Demir akustik gitar, klasik gitar

İlke Kızmaz perküsyon

İzleyici Gözüyle

Bu etkinlik için sağlık yönergeleri

Maske zorunluluğu
Aşı kartı / PCR zorunluluğu
Diğer sağlık yönergeleri Sağlık Bakanlığı genelgesine gereğince kapalı salon etkinliklerine katılmak için en az 2 doz aşı ya da son 48 saat içinde negatif sonuçlu pcr testi şartı aranmaktadır.

Zaman

13 Kasım 2021 Cumartesi 20:30

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir • (0232) 46 444 46

Salon

KONAK HALK SAHNESİ