Ağustos 2020

Çar26Ağu20:30Medea KaliOYUN20:30 KONAK HALK SAHNESİ

Bilet Al

Etkinlik Bilgileri

Pandemi tedbirleri nedeniyle ara verdiğimiz etkinliklerimize Ağustos ayından itibaren yeniden başlıyoruz.

Ağustos ayında yapacağımız tüm etkinliklerimiz pandemi süreciyle birlikte ortaya çıkan maddi zorluklarımızı bir nebze olsun aşmak için NHKM ile Dayanışma Etkinlikleri olarak hazırlandı.

Bu zor dönemlerde NHKM ile dayanışma gösteren tüm sanatçı dostlarımıza içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ayrıca izleyicilerimiz sitemiz üzerinden aldıkları bilet fiyatına ek olarak, kendi belirledikleri tutarda dayanışma katkısı da sunabilirler. 

NHKM – İzmir


blankMedea Kali
, insanın tutkularına özgü çelişkilere tabi olan efsanevi karakterleri temsil eden, hem şiddetli, hem şiirsel bir metin. 

Âşık çiftlerin düşüşünü, suçlarını ve başkalaşımlarını, korkularını, güzelliğin geçiciliğini ve aşkın deliliğini mitolojinin en kanlı üç figürüyle birleştiriyor. 

Goncourt Akademisi Edebiyat Ödülü sahibi Fransız yazar Laurent Gaude’nin usta kaleminden çıkan bu eser ilk kez Avingon Festivali’nde gösterildikten sonra, hızla popülerleşen bir oyun olarak dünyanın birçok ülkesinde gösterime girmiştir. 

Medea Kali, şimdi de Murat Çidamlı’nın yönetmenliğinde, Özge Çidamlı’ nın tek kişilik performansıyla izleyiciyle buluşuyor. 

Erkek egemen bir düzende hem tecavüze uğrayan, aldatılan, aşağılanan ve hem de aynı zamanda yüceltilen, doğuran ve yok eden bir tanrıça olabilen “KADIN”a dair  ne varsa, ruhunuzu alt üst edecek her şeyi içeriyor bu oyun.

Yazan Laurent Gaudé
Çevi̇ren Ebru Kara
Yöneten Murat Çi̇damlı
Yönetmen Yardımcısı Özge Çi̇damlı
Müzi̇k Di̇rektörü Kerem Memi̇şoğlu
Hareket Düzeni̇ Canan Kesebi̇r
Oynayan Özge Çi̇damlı

İzleyici Gözüyle

İlginizi Çekebilir

Zaman

26 Ağustos 2020 Çarşamba 20:30

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir • (0232) 46 444 46

Salon

KONAK HALK SAHNESİ

X
X
X
X