Paz21Kas20:00Kadınlar KonuşursaKONUK ETKİNLİK20:00 SalonKONAK HALK SAHNESİ Tamamlandı

Etkinlik Bilgileri

Oyunda anlatılan kadın hikâyelerinin tamamı -maalesef ki- gerçek yaşamdan alınmıştır! Üçüncü sayfa gazete haberleri olarak okuduğumuz ama üzerinde hiç düşünmediğimiz ve -ne acıdır ki- artık kanıksadığımız üç kadının, üç yürek burkan hikâyesidir bu oyunda anlatılan! Biri mülteci, biri konsomatris, biri Yeşilçam aktristi olan üç ölü kadın ve onları Kimsesizler Mezarlığı’nda yıkayan gassal bir kadın… Şiir gibi bir buluşma… Yarı düş, yarı gerçek… Bazen trajik, bazense komik bir kadın oyunu… İçinde şarkı da var, türkü de… Ağıt da var, zil takıp göbek atmakta var… Tıpkı hayat gibi! Biraz hüzün, biraz kahkaha… Yaşarken konuş(turul)mamış kadınlar… Ya ölüyken konuşabilseydiler? Acaba neler anlatırlardı?

Umut yolculuğunda hayatını kaybetmiş Suriyeli mülteci bir kadınla, hayatta kalmak için bedenini satmak zorunda kalan konsomatris bir kadın ve şaşalı Yeşilçam serüveninden sonra huzurevinde son bulan bir sinema aktrisinin hazin öyküsü, kızını okutabilmek için ölü yıkamayı meslek edinmiş eğlenceli bir Anadolu kadınıyla kesişseydi; sizce nasıl bir oyun ortaya çıkardı? Yanıtı; izleyeceğiniz oyunda gizli…

Tiyatro Ofisi

Yöneten Metin Güler
Yazan Birgül Yeşiloğlu Güler                  

Reji Asistan Özlem Sülüden
Müzik Sedat Utku Güçoğlu
Koreografi Müge Uyan

Oynayanlar
Müge Uyan, Ecem Yüksel, Özlem Sülüden, Lale Başara

Oyun saatinden önce kültür merkezimizde hazır bulunmanızı rica ederiz. Oyun başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

İzleyici Gözüyle

Zaman

21 Kasım 2021 Pazar 20:00

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

Salon

KONAK HALK SAHNESİ

Sağlık yönergeleri

Maske zorunluluğu
Etkinlik alanı dezenfeksiyonu
Ek sağlık yönergeleri 6 Eylül tarihli Sağlık Bakanlığı genelgesine göre kapalı salon etkinliklerine katılmak için en az 2 doz aşı ya da son 48 saat içinde negatif sonuçlu pcr testi şartı aranmaktadır.

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi