Cum12Eki20:00İyi Geceler AnneOYUN (KONUK ETKİNLİK)20:00 SalonKONAK HALK SAHNESİ Tamamlandı

Etkinlik Bilgileri

blank

NHKM-İzmir, Ankara Sanat Tiyatrosu’nu konuk ediyor.

1983 yılında Broadway’de Tom Moore tarafından sahnelenen oyun, Amerikalı oyun yazarı, aktivist ve eğitimci Marsha Norman’ın en fazla sahnelenen oyunlarından biridir.

New York Times tarafından “iki çorak karakteri alıp klasik bir trajedi kadar amansız bir dramatik formata oturttuğu” için övgü toplayan oyun, sanat alanında önemli ödüllerden biri olan Pulitzer dışında birçok ödül kazanmıştır ve yazarın çeşitli dillere çevrilen oyunlarından biridir.

Olağan bir Cumartesi. Bir anne (Thelma) ve kızı (Jessie) gündelik işlere dalmıştır. Ama bu gece farklıdır. İki saat sürecek olağandışı bir gece onları beklemektedir. Oyun ilerledikçe Jessie’nin, annesi Thelma ile olan ilişkisini, anne kızın ayrı ayrı evliliklerini, hayatlarını, yaşam amaçlarını, birbirlerine duydukları sevgiyi, sevgisizliği, yaşam ve ölüme karşı olan tavırlarını, kısaca her şeyi masaya yatırdıkları bir geceye tanık oluruz. Evin, mutfağın ve gündelik işlerin içinde sıkışmış hayatları arasında yaşarken birbirlerini görmediklerini, hayatın geçip gittiğini fark ederler. Tüm bunlar arasında geri dönüşsüz bir geceyi yaşadıklarını anladıkça, birbirlerine daha fazla tutunabilecekler mi, bilemeyiz…

Yönetmen: Yeşim Özsoy
Oyuncular: Lâle Mansur – Gizem Aldemir
Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz
Sahne Tasarımı: Selim Cinisli
Müzik Tasarımı: Çağrı Beklen

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

Salon

KONAK HALK SAHNESİ

Bu etkinliği paylaş

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi