Per13Oca20:00Grup Dost YürekKONSER20:00 SalonKONAK HALK SAHNESİ Tamamlandı

Etkinlik Bilgileri

Aysun Timurcan önderliğinde kurulan grup, 1993 yılında Dost Yürek adını alır. 90’lı yılları takiben, performansa dayalı çalışmalarıyla Timurcan’ın bestelerinden oluşan konserlerine flüt, gitar, keman olmak üzere önce trio, sonra çello eklenerek quartet olarak devam ederler. Kadın müzisyenlerden oluşan gruba, zaman zaman değerli birçok müzisyen eşlik eder.

1999’da Klip Müzik’ten yayınlanan AZE adlı albümleri ve arkasından Ada Plak’tan yayınlanan karma eserlerin seslendirildiği ve birçok değerli müzisyenin yer aldığı KÖPRÜLER albümünd,e AZE Enstrümantal olarak canlı performans kayıtlarıyla yer alırlar.

2000’li yılların başlangıcında grubun kurucusu Aysun Timurcan, İzmir’e yerleşir. Dost Yürek’in daimi karakteri flütist Dilara Elagözlü ile birlikte ikili olarak konser ve dinletilerine ara ara devam ederler. İkili 2019 yılından itibaren sürdürdükleri resim ve rölyef çalışmalarına SESLER VE RENKLER başlığını ekleyerek Dost Yürek olarak salgın sürecine rağmen çalışmalarına devam etmektedirler.

Yaşama dair konuları, hikâyeleri seslere büründüren eserlerinde çokseslilik ön planda olurken, Dost Yürek’e Nesrin Bacak, akordeon, piyano ve birçok renk enstrümanıyla dahil olur. Keman eşliklerde uzun süredir Burak Şenışık’la birlikte çalışan Dost Yürek’e, ritim eşliklerde ekibe yeni dahil olan Murat Okyar eşlik etmektedir.

Grup Dost Yürek

Aysun Timurcan Gitar, vokal
Dilara Elagözlü Flüt, vokal
Nesrin Bacak Akordeon, piyano, ukulele, vokal
Burak Şenışık Keman
Murat Okyar Ritim

Diğer Bilet Noktaları

BİLETİNİ AL

İzleyici Gözüyle

Zaman

13 Ocak 2022 Perşembe 20:00

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

Salon

KONAK HALK SAHNESİ

Sağlık yönergeleri

Maske zorunluluğu
Etkinlik alanı dezenfeksiyonu
Ek sağlık yönergeleri Sağlık Bakanlığı genelgesine gereğince kapalı salon etkinliklerine katılmak için en az 2 doz aşı ya da son 48 saat içinde negatif sonuçlu pcr testi şartı aranmaktadır.

Bu etkinliği paylaş

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi