Sal25Oca20:30HayyamKONUK ETKİNLİKEkipte yer alan oyuncuların sağlık problemleri nedeniyle etkinlik iptal edilmiştir. 20:30 SALONKONAK HALK SAHNESİ

blankblankblankblankblank

NHKM İndirimli Bilet

blank

İptal Edildi

Bu etkinliğe bilet satışı durdurulmuştur...

Etkinlik Bilgileri

Nizamülmülk’ün öldüğü gece Selçuklu’nun en önemli bilim merkezlerinden ve Hayyam’ın çalışmaları için yapılan rasathaneye de baskın yapılması beklenmektedir. Hayyam eşyalarını toplamak üzere rasathaneye gelir. Bu sırada resathaneye bir haşhaşi gelir. Az sonra Hayyam bunun bir kadın olduğunu fark eder. Haşhaşilerin başı Hasan Sabbah bu kargaşadan Ömer Hayyam’ın zarar görmesini istememektedir. Adamlarından Hayyam’ı alıp Alamut Kalesine getirmelerini istemektedir.  

Ömer Hayyam ve Hasan Sabbah üzerinde iktidar olgusunun sorgulandığı bilimsel çalışmaların öneminin vurgulandığı oyun Hayyam’ın her türlü baskıyı reddedişiyle noktalanır. Her hangi bir güce sırtını dayamaktansa bilgiye ve halkın sağduyusuna güvenerek otoriteye isyan etmek; zulmü kabullenip rahat bir hayat yaşamaktan daha değerlidir, Hayyam için… 

Yazan ve Yönetmen Ömer Naci Topçu
Yönetmen Yardımcısı Muammer Bağar
Oyuncular
Ebru Kaymakçı
Burak Çağatay Serinbaş
İsmail Hocaoğlu
Arda Yıldırım
Muammer Başar
Dekor Tasarım & Uygulama Sebahattin Kılınç & Ozan Can Yıldız
Işık Tasarım Alptekin Bağlamaç
Kondüvit Uğur Yıldız
Kostüm Aslıhan Pekün
Afiş Tasarım Temel Yılmaz
Fotoğraf Melis Kavuk
Müzik Gürkan Çakıcı
Asistanlar Selen Seval & Bartu Sarı & Bihter Dülger

Oyun saatinden önce kültür merkezimizde hazır bulunmanızı rica ederiz. Oyun başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

İzleyici Gözüyle

Tarih

25 Ocak 2022 Salı 20:30

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

SALON

KONAK HALK SAHNESİ

Sağlık yönergeleri

Maske zorunluluğu
Etkinlik alanı dezenfeksiyonu
Ek sağlık yönergeleri Sağlık Bakanlığı genelgesine gereğince kapalı salon etkinliklerine katılmak için en az 2 doz aşı ya da son 48 saat içinde negatif sonuçlu pcr testi şartı aranmaktadır.