Çar25Mar14:00En Gerçek MasalNÂZIM SAHNE14:00 SalonNHKM YOUTUBE KANALI İnternet YayınıTamamlandıİnternet

Etkinlik Bilgileri

Çocuklarımız için canlı yayınladığımız Şubadap Çocuk Konseri’nin ardından, bu kez bir çocuk oyununu, En Gerçek Masal‘ı, internet üzerinden paylaşıyoruz. 25 Mart Çarşamba günü, saat 14:00’te buluşalım.

Yayını, https://izmir.nhkm.org.tr adresinden ve Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nin https://youtu.be/EFi0kIm8jiY adresli YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Bu vesileyle, bir kez daha vurgulayalım:

Bugünleri geride bırakacağız, bu karabasandan çıkacağız. Bayrağında “önce insan” yazan yepyeni bir dünya için yürüyüşü birlikte sürdüreceğiz. Örgütlenerek, dayanışarak, el ele. Bir virüs karşısında bütün yaldızları dökülen ve insanı hiçe saydığı bir kez daha görülen sermaye sisteminin karşısına, emeğimizle, yaratıcılığımızla, umudumuzla dikileceğiz. Büyük insanlığın değerlerine sarılarak, onları da, virüsü de yeneceğiz.

En Gerçek Masal

blankBedenimizin hiç unutamadığı, aklımızınsa hiç hatırlamadığı, hayatımız boyunca her zorlandığımızda dönmek istediğimiz o masal diyarı, annemizin karnı…

Çocuklar “En Gerçek Masal”da yerküredeki canlılığın temellerini, çeşitliliğini, yaşamın temel çatışkılarını unutamayacakları bir görsellik ve hareket tasarımıyla izleyecekler.

Bilimsel sorgulama, canlıların evrimi, anne karnındaki bebeğin gelişimi, doğum, özgürlük, eşitlik ve öğrenmek bu oyunun çocukları da katarak tartıştığı temel kavramlar.

“En Gerçek Masal”, külyutmaz birer tiyatro izleyicisi olan çocukları özenli, çalışılmış, yaratıcı bir sahneyle tanıştırırken anne babalara da akşam evde karşılaşacakları sorularla heyecanlı anlar yaşatmayı hedefliyor.

6+

Yazan Tuluğ Ünlütürk
Yöneten Gözde Demirtaş
Oynayanlar Birsel Kılınçcı, Erkan Akbulut
Hareket Arda Kurşunoğlu
Pedagojik Okuma Dr. Deniz Arık Binbay
Kostüm/Dekor/Işık Nilgün Kurtar, Tuluğ Ünlütürk
Müzik Cem Yarkın, Günselin Seda Çetinkaya, Öncü Sancak, Özgür Ulusoy

Zaman

25 Mart 2020 Çarşamba 14:00

Etkinlik Yeri

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

Salon

NHKM YOUTUBE KANALI

Yön Belirtici

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi