Pzt06Kas20:30Ben Marxist DeğilimOYUN20:30 SALONKONAK HALK SAHNESİ BİLET FİYATI BİLGİSİ (ÜST BİLGİ) TAM 120 TL / ÖĞRENCİ 80 TL

DİĞER BİLET NOKTALARI

BİLETİNİ AL

Etkinlik Bilgileri

Özgür Tiyatro tarafından, Howard Zinn’in “Marx in Soho” adlı oyunundan uyarlanan “Ben Marxist Değilim“, devrimci düşünceleriyle 19 yy sonlarından günümüze dek yaşadığımız zamana damgasını vurmuş olan Karl Marx’ın kapitalist sistemin işleyişine dair keskin gözlemlerinin ve eleştirilerinin yanı sıra filozofun hayatından da kesitler sunuyor.

“Ben Marksist Değilim” temel bir soru üzerinden yola çıkıyor: “Eğer iddia edildiği gibi Karl Marx’la birlikte fikirleri de öldüyse, dünya neden bu haldedir?”

“Oyun, 1850’li yılların Avrupası ile günümüz arasında birçok konuda fark olmadığını gösteriyor. Engels, Kugelmann, Sanayi Devrimi sonrası İngiltere, Paris Komün ve Marx’ın fikirlerini yanlış yorumlayanlar…

“Gelin oyunumuza… Yakın tarihe, bakılması gereken ama kapitalistlerin bakmak istemediği bir perspektiften, soldan bakalım.

“Karl Marx’ın dünyaya bıraktığı önemli eserleri nasıl ortaya çıkardığını, devrimci eşi Jenny’nin emeğini, çok sevdiği kızlarını, günlük yaşamını, çektiği tüm zorlukları bu kez Soho’dan değil, Anadolu’dan gözlemleyelim.

“Paranın her şeyi nasıl karşıtına dönüştürdüğünü, hayatlarımızda bunun etkisini nasıl göremediğimizi ihtiyar Marx anlatsın bize.”

Özgür Tiyatro

Ben Marxsist Değilim

Yazan Howard Zinn 
Uyarlayan, Yöneten ve Oynayan Özgür Başkaya 
Süre 75′

İzleyici Gözüyle

Tarih

6 Kasım 2023 Pazartesi 20:30

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

SALON

KONAK HALK SAHNESİ