Cmt18Şub20:00ANADOLU QUARTETKONSERÜlkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle etkinliğimiz iptal edilmiştir. 20:00 SALONKONAK HALK SAHNESİ BİLET FİYATI BİLGİSİ (ÜST BİLGİ) 160 TL

NHKM İndirimli Bilet

blank

İptal Edildi

Bu etkinliğe bilet satışı durdurulmuştur...

DİĞER BİLET NOKTALARI

BİLETİNİ AL

Etkinlik Bilgileri

Anadolu halklarının sözlere ihtiyacı olmayan müziklerini alışılagelmişin dışında bir üslup ile yorumlayan ANADOLU QUARTET 2008 yılında Ahmet Tirgil tarafından kurulmuştur.

Oda müziği formundaki repertuvarında; Âşık Veysel’den Aram Tigran’a, Gomidas’tan Neşet Ertaş’a uzanan halk ozanlarının eserleri, Anadolu halklarının anonim ezgileri, etnik dünya müzikleri ve film müzikleri vardır. Seslendirdikleri eserlerin düzenlemeleri ANADOLU QUARTET’e ait olmakla birlikte yer yer farklı besteci veya aranjörlerden de eserleri repertuarlarına almaktadırlar.
ANADOLU QUARTET solo konserlerinin yanı sıra; Mehmet Atlı, Tara Jaff, Sakina Teyna, Şerko Kaniwar, Siavash Shahani, Grup Abdal gibi sanatçılarla aynı sahneyi paylaşarak izleyenleri farklı formlarla etkilemeyi başarmış ve konser programları içerisinde zaman zaman emprovizasyonlara (doğaçlamalara) yer vererek gerçekleştirdikleri performanslarla dikkatleri üzerine çekmiştir.

ANADOLU QUARTET 2015 yılında “Köprü” isimli albümü yayınlamıştır. Albüm Sakina Teyna ile birlikte Almanya’nın Bielefeld şehrinde verilen konserin sahne kayıtlarını içermektedir. 2014’te Almanya’da, 2015 yılında ise Ahenk Müzik etiketiyle Türkiye’de yayınlanmıştır. 2020 yılında Mehtap Arslanargun ile birlikte gerçekleştirdikleri İzmir konseri kayıtlarından oluşan “On The Stage” isimli ikinci albümlerini yayınlayan quartetin ayrıca dört ayrı tekli çalışmalarına da tüm müzik platformlarından ulaşılabilir.

İzleyici Gözüyle

Tarih

18 Şubat 2023 Cumartesi 20:00

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

SALON

KONAK HALK SAHNESİ