Per17Kas20:30Ahura Ritim TopluluğuKONSER20:30 SalonKONAK HALK SAHNESİ BİLET FİYATI BİLGİSİ (ÜST BİLGİ) TAM 150 TL / ÖĞRENCİ 125 TL Tamamlandı

Etkinlik Bilgileri

Ahura Ritim Topluluğu, İranlı def sanatçısı Sami Hosseini öncülüğünde 2013 yılında kuruldu. “Barışa Ritim Tut” şiarıyla çalışmalarını İzmir’deki stüdyosunda sürdüren topluluk, onlarca sosyal sorumluluk projesine müziğiyle katkı yaptı. Şarkılarıyla halklar arasında bir dostluk ve barış köprüsü oluşturmaya çalışan topluluk, Anadolu’nun ve Ortadoğu’nun tüm renkliliğini dünyaya tanıtmaya devam ediyor.
Çok dilli şarkılar seslendiren topluluk, konserlerde bir taraftan kendi ritim kompozisyonlarını, diğer yandan da anonim eserleri ritim düzenlemeleriyle sahneliyor. Çeşitli etnik ritim çalgılarının bir araya getirilmesiyle oluşan topluluk, aynı zamanda melodik çalgıları da içerir. Konserlerde, def (erbane), bendir, tonbek, davul, tef, cajon ve ritim efekt çalgılarının yanı sıra ud, cümbüş, klasik kemençe, kamancha, kopuz, bağlama, İran tanburu, oğur sazı, zurna, duduk, kaval gibi etnik melodik çalgılar ve bas gitar, gitar gibi evrensel çalgılar da kullanılıyor.

Şimdiye dek İzmir, İstanbul, Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok şehrinde konserler yapan ekip yaptığı performanslarla binlerce kişilik bir takipçi kitlesine ulaştı.

this 15-minute strength training routine works your whole body—seriously fertigyn hp 10000 palm springs unified school district reports 43 student cases of covid-19, 13 staff – kesq

İzleyici Gözüyle

Zaman

17 Kasım 2022 Perşembe 20:30

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Anafartalar Caddesi No: 20 OS-KA Pasajı 35250 Konak - İzmir
0530 132 18 40 • (0232) 46 444 46

Salon

KONAK HALK SAHNESİ

Yol Tarifi

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Yer Hepsi

Düzenleyen Hepsi