Kayıtlar Devam Ediyor
NHKM Çocuk Korosu

NHKM Çocuk Korosu’na Kayıtlar Devam Ediyor

Deneyimli eğitmenlerimiz Nevin Apaydın ve Derya Örs Işıltan yönetiminde, 7 – 12 yaş grubu için çoksesli çocuk korosu çalışmalarına başlıyoruz.

Şarkı söylemeyi seven, müzik yeteneğini geliştirmek isteyen ya da ilerde profesyonel olarak müzikle ilgilenmek isteyen tüm çocuklarımızı bekliyoruz.

Seçmelere katılmak için lütfen başvuru formunu doldurunuz.   

Eğitmenlerimize gönüllü katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Eğitmenler 
Nevin Apaydın

Derya Örs Işıltan

Yaş Aralığı: 7 -12

Çalışma Periyodu: Her Cumartesi saat: 10:00 – 12:00
Yer: Konak Halk Sahnesi

Katılım Ücreti: 200 TL / Aylık

Eğitmenler

Nevin APAYDIN

  1969 yılında Bulgaristan’ın Razgrad kentinde doğdu. Müzik eğitimine 8 yaşında akordeon ve solfej eğitimiyle başladı. Ertesi yıl akordeon yerine piyano ile devam etti. Üç yıl sonra bunlara flüt eğitimini de ekledi.

1984 yılında Ruse şehrindeki “Veselin Stoyanov” Müzik Okulunun sınavlarını kazanarak flüt bölümünde Veliçko Bojinov’un öğrencisi olarak eğitimine devam etti. 1988 yılında bu okuldan mezun oldu. Bir yıl Şumen Filarmoni Orkestrasında flüt sanatçısı olarak çalıştı. 1989 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç etti. Bir yıl Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Saki Şarıl’ın öğrencisi olarak Lisans eğitimine başladı. 1993 yılından sınıf atlayarak mezun oldu. 

Bulgaristan’da olduğu gibi Türkiye’de de birçok resital ve oda müziği konserleri verdi. 1987 yılında Bulgaristan Askeri Senfoni Orkestrası ve Razgrad Senfoni Orkestrası konserlerine Solist olarak katıldı. 1993 yılında Hacettepe Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile, 1995 ve 2000 yıllarında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde de Solist olarak konserler verdi.

2000-2012 yıllar arasında T.C. Kültür Bakanlığı Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Çoksesli Çocuk Korosu’nun şefliğini yürüttü.  2011 yılında Adana Sevgi Evleri ve Kız Yetiştirme Yuvasında kurulan müzik atölyesinde, Devlet koruması altında bulunan çocuklarla müzik çalışmaları yaptı. 2016’da Adana’da kurulan Nazım Hikmet Kültür Merkezi Çok Sesli Korosunun Şefliğini 2 yıl yürüttü. Halen 2018’de kurulan Çukurova Çoksesli Korosu’nun şefliğini yapmaktadır.  

1994 yılından bu yana Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nda flüt sanatçısı olarak görev yapmaktadır. ÇDSO sanatçılarından kurulan yaylı beşliyle birlikte birçok okul ve kurumda açıklamalı konserler vererek, çoksesliliği halka sevdirmek için yoğun çalışmalar yapıyor.

Derya ÖRS IŞILTAN

1974 yılında Adana’da doğdu.  İlk, orta, lise ve üniversite hayatını  Adana’da tamamladı.

Küçük yaşlardan itibaren müzik çalışmalarına başladı.  

1993 ve 1996 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Çok Sesli Korosu’nda koristlik yaptığı sırada  şan eğitimi aldı.

2000 ve 2003 yılları  arasında Türkiye Polifonik Korolar Adana Derneği’nde hem yöneticilik hem de koristlik yaptı. 2012 ve 2015 yılları arasında   Adana Çokfonik Çoksesli Korosu’nda soprano olarak yer aldı.

Ulusal ve uluslararası bir çok müzik festivalinde yer alarak çeşitli ödüller alınmasına katkı sağladı. Son olarak 2016 yılında Nevin Apaydın eşliğinde kurulan Adana NHKM Çoksesli Korosu’nda soprano olarak görev aldı.  Ayrıca küçük  bir müzik grubuyla Adana ‘da yapılan bir çok etkinlikte solist olarak sahneye çıktı.Çalıştığı tüm okullarda çocuk korosu kurup  şefliğini yaptı.

1997 ile 2021 yılları arasında Adana’da çeşitli okullarda görev yaptı. 2021 Eylül ayından itibaren  ise  İzmir’ de öğretmen olarak profesyonel hayatına devam etmekte ve çalıstığı her okulda çoksesliligi yaymak ve çocuklarda müzik kültürünü geliştirmek için  çalışmalar yürütmektedir.

 

ÇOCUK ATÖLYELERİ BAŞVURU FORMU

Adınız Soyadınız*
Başında sıfır kullanmadan girin
Katılımcının Adı Soyadı
GG eğik çizgi AA eğik çizgi YYYY
İlgilendiğiniz Atölyeyi / Atölyeleri Seçin*

Bir Öneri

MÜZİK ATÖLYELERİ
Ritim Atölyesi

Ritim atölyesinde katılımcılar eğitmen eşliğinde grup olarak vurmalı çalgılarla ritim üzerine çalışacaklardır.   Atölyede, katılımcıların ritim …

X
X
X
X