NÂZIM HİKMET KÜLTÜR MERKEZİ ÇOCUK ATÖLYELERİ
Çocuk Bilim Kampı Karaburun’da!

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi – İzmir / Çocuk Atölyeleri, bu yıl, 9- 12 yaş grubundaki çocuklarımız için, 29 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında, İzmir Karaburun’da “Çocuk Bilim Kampı” düzenliyor.

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi – İzmir  / Çocuk Atölyeleri tarafından, programı titizlikle hazırlanmış kamp boyunca, çocuklarımız

Gökyüzü ve Yıldızlar  Atölyesi
Evrim Atölyesi
Doğa Atölyesi
Arkeoloji Atölyesi
Fizik ve Kimya Atölyesi

ana başlıklarında toplam 12 etkinlikle ilgilerini çekecek ve meraklarını giderecek bir eğitim alırken, aynı zamanda Türkiye’nin en güzel koyları arasında sayılan Karaburun Dolungaz’da denizin ve doğanın da tadına varma ve eğlenme fırsatı elde edecekler.

Kamp boyunca, hep birlikte anlamak ve öğrenmek için, bakacak, görecek, deneyecek ve uygulayacağız. Her şeyin içinde olup bittiği doğanın parçası olarak, onun sır gibi görünen gerçeklerini kavrayacağız. Evrenin hikâyelerine kulak verecek, onları notalara dökerek dile getireceğiz. Dikip gözümüzü en uzaktaki gezegene, daha ötesindekileri de hayal ederek, onu elle tutulur hale getireceğiz. Geçmişin derinliklerine gidecek, köklerimizin peşine düşeceğiz.

Sözün kısası, Karaburun’un gökyüzü sofrasına kurulup, yıldızları yakın edeceğiz kendimize. Doldurup yıldızları eteklerimize, parlak ekinler saçacağız toprağa. Göğsümüzü gere gere selam vereceğiz yıldızlara. Sadece kendimize alarak değil, paylaşarak, yakın edeceğiz binlerce ışık yılı uzakları… Tüm bunları yaparken, öğrenmenin içindeki eğlenceyi de unutmayacağız.

Öğrenmek, keşfetmek ve keşfetmenin hazzını hissetmek için…

Haydi koyun sırt çantanıza merak ve heyecanınızı. “Bilim Kampı”na gidiyoruz!

Kamp Programı

Birinci Gün Programıİkinci Gün ProgramıÜçüncü Gün Programı

Kontenjan

Kamp kontenjanımız 30 kişiliktir. Katılan çocuklarımızın yanında bir yetişkin refakatçinin bulunması gerekmektedir. Kamp dönemi boyunca 4 eğitmen, 2 asistan ve 1 sağlık görevlisi olmak üzere 7 görevlimiz hazır bulunacaktır. 

Karaburun Çocuk Bilim Kampı, Şirinbaba Kamping ve Nâzım Hikmet Kültür Merkezi – İzmir ortaklığıyla düzenlenmektedir.

Kayıt ve Ücret Bilgileri

Yetişkinler için kamp çadırı, kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği dahil toplam 400 TL.
9-12 yaş çocuklar için kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği dahil toplam 450 TL.
Kardeş indirimi % 15’tir.

Kampa kayıt yaptırmak için  ön kayıt formu doldurulmalı ve belirtilen adrese gönderilecek ön kayıt e-postasından sonra ön kayıt ücreti (1 yetişkin 1 çocuk için 425 TL) 2 hafta içinde ödenmelidir.

15 Ağustos tarihine kadar yapılan iptallerde ön kayıt ücreti iade edilecektir. 15 Ağustos tarihinden sonra yapılan iptallerde ön kayıt ücreti iade edilmeyecektir. Kampın düzenleyen tarafından herhangi bir gerekçeyle iptali durumunda, katılımcıların ödediği kamp ücretleri iade edilecektir.

Kayıtlar için kontenjan, ön kayıt sırasına göre belirlenecektir.

Ön Kayıt Formu için tıklayın…

Kamp Ücretine Dahil Olan Hizmetler

Tam pansiyon konaklama
-Kamp sırasında yapılacak tüm etkinlikler

Kamp Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

– Kamp yerine ulaşım
– Kahve, alkol gibi içecekler

Güvenlik

Çocuklarımızın evcil havyan tüyü, toz, polen, arı gibi alerjileri varsa kampa kayıt yaptırmadan önce çocuklarımızın tüm bu etkilere maruz kalabileceklerini göz önünde bulundurmanızı rica ediyoruz. Bu tür alerjilere sahip çocuklarımızın kampa katılması yönünde karar verdiğiniz takdirde gerekli destekleyici ilaçları yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Çocuğunuzun ve sizin sara, alerji, tansiyon, şeker gibi hastalıklarınız varsa bizleri önceden bu konuda bilgilendirmenizi rica ediyoruz. Çocukların temel güvenlik sorumluluğunun ailelere ait olduğunu hatırlatmak isteriz.

Neler Getirilmeli

Nevresim ve yastık kılıfı
Güneş kremi
Şapka
Gerektiğinde geceleri kullanmak üzere kalın giysiler
Deniz ayakkabısı
Fener
Sineklere karşı  doğal koruyucular

Neler Getirilmemeli 

Çocuklarımıza ait olan akıllı telefon, tablet gibi aygıtlar
Cips, şeker  türü  atıştırmalıklar

X
X
X