Müzik Atölyeleri

 

Ritim Atölyesi

Ünlü Alman besteci Carl Orff ve dansçı Hunild Keetman tarafından müzik eğitimi temel alınarak geliştirilmiş olan Orf öğretim tekniği; müzik, dans, drama, konuşma, kareket temelleri üzerine kurulmuş bir yöntemdir. Orf yönteminde çelik üçgen, ritim çubukları, zil, timpani, baget, gong, ksilofon, metalofon, bango, marakas, kastanet, tef, glockenspieller ve farklı boyutlarda bulunan davullar en çok kullanılan çalgılar arasındadır. 

60’ar dakikalık periyodlar halinde perküsyon ve şan eğitimini kapsayan bu atölye çalışmasında, katılımcıların hem çalıp hem söyleyebilecekleri bir eğitim amaçlanır.

Başlangıç ve Dönem: Hazırlanıyor
Periyod: Hazırlanıyor
Yürütücüler: Senem Diyici, Atıl Çelik

Akordiyon Atölyesi

Atölye, amatör müzisyenlere evrensel olarak kabul görmüş metodlarla başlangıç seviyesi çalgı bilgisi sağlamayı hedeflemektedir.

Sağ ve sol el koordinasyonu, müzikal bir ifadeyi uyumlu bir şekilde icra edecek temel düzey edinimi, çalgı ve nota bilgisi öğrenilecektir.

Katılımcıların ilk bir ay içerisinde akordiyon edinmesi gerekmektedir. Teknik bir ön koşul aranmamakla birlikte, seviye ve gelişim farklılıklarına göre yeni atölye grupları kurulabilir.

Başlangıç ve Dönem: 12 Ekim 2016 – 14 Aralık 2016
Periyod: Çarşamba günleri 19:30 – 21:30
Eğitmen: Ferhat Koşdemir

MÜZİK ATÖLYELERİNE BAŞVURU FORMU

Bir Öneri

Dil Atölyeleri

Dil atölyelerimizin kapsamını öğrenmek, detaylar hakkında bilgi almak ve ön kayıt formunu doldurmak için sayfasına gidebilir, buradan form aracılığıyla sormak istediklerinizi de iletebilirsiniz.

X
X