Dil Atölyeleri

 

İspanyolca Atölyesi

İspanyolca başlangıç düzeyinden başlayarak, günlük konuşma dilini, alfabesini, dil yapısını ve dilbilgisi kurallarını öğrenmeyi sağlamayı amaçlayan atölyede, katılımcılar iki dönem sonunda dilin yapısına hâkim olup, günlük ihtiyaçlarını ifade edecek seviyeye gelir.

Başlangıç ve Dönem: 9 Kasım 2016 –  8 Şubat 2017
Periyod: Çarşamba günleri 18:30 – 20:30
Eğitmen: Aysim Karasakal

Rusça Atölyesi

Pratik yapma avantajıyla dil bilgilerine ulaşabilmeyi hedefleyen kursta, verilecek dersler aşamasında okuyarak,yazarak,işiterek ve en önemlisi günlük dilde karşılıklı konuşarak Rusça dili eğitimi verilecektir.
Dersler, insanlarla ilişkilerinizde ve yeni dostluklar kurmanızda Rus dili
ve edebiyatının uçsuz bucaksız derinliğinden faydalanıp, yeni bilgiler, yeni bakış açıları kazanacağınız, kısacası kendinizi yeniden keşfedeceğiniz biçimde, interaktif olarak işlenecektir.

Başlangıç ve Dönem: 21 Ekim 2016 – 19 Mayıs 2017
Periyod: Cuma günleri 19:00 – 21:00
Eğitmen: Paulina Dukhoviç

Yunanca Atölyesi

Komşumuzun dili Yunanca, yazıldığı gibi okunan bir dildir. 

Katılımcıların altı aylık program sonunda Yunanca okumayı, yazmayı ve konuşmayı öğrenmesi amaçlanmaktadır. 

Başlangıç ve Dönem: 13 Ekim 2016 – 25 Mayıs 2017
Periyod: Perşembe günleri 19:30 – 21:30
Eğitmen: Maria Büyüka

Diksiyon Dersleri

Emekli TRT başspikeri Fikret Alan yürütücülüğünde gerçekleşecek atölyenin amacı, seslerin doğru,güzel ve etkili bir biçimde çıkarılabilmesi, akıcı ve anlaşılır konuşma becerisi, konuşurken heyecanın kontrol edilebilmesi, beden dilinin etkili kullanılabilmesi olarak belirlendi…
 
Bunları kazanabilmek için, derslerde, soluk denetimi; ses eğitimi; ünlü seslerin doğru çıkarılabilmesi; ünsüzlerin doğru seslendirilişi ve (ğ) kullanımı; tonlama, vurgulama, durak gibi kurallar; akıcı ve anlaşılır konuşmanın temel özellikleri; doğaçlama ve kurallara uygun konuşma becerisi; bireyin kendini etkili bir biçimde ifade edebilmesi ve tabii Türkçeyi doğru konuşma kuralları öğretilecek.
 
Başlangıç ve Dönem: 17 Ekim 2016 – 9 Aralık 2016
Periyod: Pazartesi ve Cuma günleri 18:00 – 21:00
Eğitmen:  Fikret Alan

DİL ATÖLYELERİNE BAŞVURU FORMU

Bir Öneri

Müzik Atölyeleri

Müzik atölyelerimizin kapsamını öğrenmek, detaylar hakkında bilgi almak ve ön kayıt formunu doldurmak için sayfasına gidebilir, buradan form aracılığıyla sormak istediklerinizi de iletebilirsiniz.

X
X